No, ciekawe, ciekawe...

Regulamin forum
Możesz zostawić ślad swojej obecności na moich stronach internetowych, wpisując się do księgi gości, najlepiej opisując, jaką stronę odwiedzałeś(-aś). Jeżeli jednak chciał(-a)byś, żebym ja lub ktoś inny mógł odpowiedzieć na Twój wpis, to zostaw swojego mejla (adres poczty elektronicznej) lub jakieś inne namiary... Podając mejla, na wszelki wypadek NIE używaj znaku "@" (małpa), jeśli nie chcesz dostawać spamu (niechcianych reklam). Niechciane treści reklamowe, obraźliwe, nieprzyzwoite lub szkodliwe mogą być usunięte bez ostrzeżenia.
ODPOWIEDZ
Zoltan

No, ciekawe, ciekawe...

Post autor: Zoltan » piątek, 11 marca 2011, 12:52

Witam serdecznie, Mości Macieju.

... zwłaszcza dla mnie, męża jednej z Wygiełdowianek (z Kardonu 47 - Wygiełdowianie będą wiedzieć, o który dom chodzi), interesującego się od zawsze genealogią tak swojego rodu jak i żony. Związanego z wsią ową i domem żoninym niczym z gniazdem swym rodzinnym - mimo, "iżem przyżenion do nich jeno..."

Bardzo profesjonalnie i drobiazgowo opracowana strona, najszczersze me gratulacje, Mości Macieju, wkrótce postaram się z Waszmością skontaktować w celu zasięgnięcia szczegółowszych informacji o sposobie dotarcia do niektórych, zdałoby się niedostępnych materiałów.

O ile w przypadku rodów szlacheckich i mieszczańskich nie jest to nazbyt trudne - o tyle rody włościańskie są wciąż słabo udokumentowane fakto- i ikonograficzne i szukanie niektórych informacji - wobec postępującego wymierania starszych generacji i migracji młodych ze wsi do miast - wyjątkowo trudne!

W kwestii słynnego zdjęcia "Elektryfikacja wsi Wygiełdów" ustaliłem (Pan zapewne także :), z wybitną pomocą jednej z najstarszych obecnie Wygiełdowianek, p. (z Jurczyńskich) Wieczorkowej, wszystkie nazwiska figurujących na nim osób - wówczas dzieci.

Jednej z osób nie udało się, niestety, zidentyfikować...

Serdecznie pozdrawiam, Zoltan

(zoltan-at-poczta.warynski.net)

ODPOWIEDZ