Czy JSFamilia wysyła jakieś prywatne dane do Internetu?

Awatar użytkownika
Maciej Róg
Imię i nazwisko: Maciej Róg
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: rodzina Kazimierza Roga i Grażyny Kalinowskiej
JSFamilia: jestem szczęśliwym użytkownikiem skryptu genealogicznego JSFamilia
nk.pl: http://nasza-klasa.pl/profile/160761
Kontakt:

Czy JSFamilia wysyła jakieś prywatne dane do Internetu?

Post autor: Maciej Róg » środa, 11 lutego 2009, 01:36

JSFamilia nie wysyła treści plików z danymi oraz przetwarzanych danych genealogicznych do Internetu, aczkolwiek na potrzeby wyświetlania map Google w przypadku podania przez użytkownika współrzędnych geograficznych przy danym miejscu (długości i szerokości) wysyłane są współrzędne geograficzne oraz nazwa miejsca do serwisu firmy Google. Mapy Google wyświetlane są w przeglądarce miejsc, a także na podstronie Mapy KML (jak na razie w fazie tworzenia, ale niedługo pewnie będzie gotowa).

Na podstronie Mapy KML tworzone są zbiorcze mapy miejsc. W takim przypadku Google w celu wyświetlenia pliku KML musi go pobrać z adresu URL. Potrzebne jest zatem użycie skryptu PHP z serwera JSFamilii, na którym zapisywane są pliki KML. Teoretycznie mogę mieć dostęp do treści takich plików. Praktycznie zadbałem o to, aby dokładnego adresu tych plików nie dało się zgadnąć, a co jakiś czas będę je usuwał z serwera. Jak wcześniej napisałem, w pliku KML są dane potrzebne dla mapek Google: współrzędne i nazwa miejsca.

Dlatego w nazwach miejsc (np. Wrocław) nie powinno być danych osobowych, np. złym przykładem jest taka: nazwa miejsca "Krzątacze (ul. Podgórze 8, dom cioci Marii Wilk)". Na szczęście, zazwyczaj takich nazw się nie tworzy.

JSFamilia nie wysyła żadnych innych danych niż podane sytuacje związane z mapkami Google.

Skrypt może zawierać odsyłacze do witryn zewnętrznych, które wymagają dopiero kliknięcia. Może to być link do samego skryptu http://jsfamilia.mrog.org/ lub linku zapisane w pliku z danymi przez samego użytkownika.

Także proces aktualizacji, rejestracji, przekazywania uwag czy wsparcia odbywa się przez otwarcie nowej strony internetowej bez przesyłania danych (wysyłany jest tylko używany numer wersji skryptu).

W przypadku przesyłania wiadomości o błędzie skryptowym, to użytkownik decyduje czy i co wysłać, na wypadek gdyby w raporcie o błędzie pojawiły się jakieś fragmenty danych.
Maciej Róg
www.mrog.org