Grupowanie męskich i żeńskich lub podobnych imion i nazwisk

Bruno

Grupowanie męskich i żeńskich lub podobnych imion i nazwisk

Post autor: Bruno » wtorek, 21 października 2008, 14:17

Maciej! Wgrałem najnowszą wersję skryptu. Działa z Pendrive z pulpitu, albo jakiegokolwiek dysku (poza pendrivem) nie importuje danych z GED. Wygenerowałem strone www. Zajęłó mu to pod IE 62 minuty. Sprawnie i wszystko ok. W zasadzie nie mam uwag. Poza jedną, która chyba dotyczy także wersji poprzednich. Aby połączył nazwiska Kowalski Kowalska jako to samo nazwisko trzeba w edytorze rekordów wybrać wcześniej Wyodrębnij Podobne Nazwiska. Działa ok, tylko ,że jednocześnie łączy wszystkie podobne imiona. W tym wypadku nie potrzebny jest przycisk Wyodrębnij podobne imiona, bo po co? Lepiej co prawda byłoby gdyby można było np nie łączyć imion łącznie z nazwiskami, bo wtedy mozna by ustalić jakie są najczęściej występujące imiona męskie, a jakie żeńskie. Ale to w zasadzie bez większego znaczenia. Jeżeli więc nie wyłowię innych ewentualnych błędów to wszystko jest ok.
Pozdrawiam
Bruno

Awatar użytkownika
Maciej Róg
Imię i nazwisko: Maciej Róg
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: rodzina Kazimierza Roga i Grażyny Kalinowskiej
JSFamilia: jestem szczęśliwym użytkownikiem skryptu genealogicznego JSFamilia
nk.pl: http://nasza-klasa.pl/profile/160761
Kontakt:

Re: Grupowanie męskich i żeńskich lub podobnych imion i nazwisk

Post autor: Maciej Róg » środa, 11 lutego 2009, 01:59

Skrypt rzeczywiście umożliwia łączenie imion i nazwisk męskich i żeńskich, co skutkuje jednakowym potraktowaniem w Zestawieniach genealogicznych na liście "Popularnych imion" oraz "Popularnych nazwisk", np. obok siebie jak jedno imię mogą być potraktowane np.
* imiona "Aleksander i Aleksandra"
* imiona "Alex, Alexa, Alexis i Aleksandra"
* nazwiska "Kowalski i Kowalska"
* nazwiska "Gołębiewski, Gołębski, Gołębieski"
itp.

Jednakże to jest tylko możliwość. W edytorze rekordów skrypt umożliwia zebranie podobnych imion i nazwisk, ale można to samemu edytować, poprawiać i zmieniać, a nawet usuwać.
Maciej Róg
www.mrog.org

ODPOWIEDZ