Wpisywanie rodziców chrzestnych

Grzegorz Kociubowski

Wpisywanie rodziców chrzestnych

Post autor: Grzegorz Kociubowski » czwartek, 12 lutego 2009, 17:35

W 70 % przypadków rodzice chrzestni dziecka są zupełnie nie związani z rodziną. Aktualnie by dodać rodziców chrzestnych (nie spokrewnionych) muszę tworzyć dla każdego z nich rekord, niepotrzebnie wydłużając listę osób. Myślę że przydała by się możliwość dodatkowej opcji - rodzice chrzestni - w formie zwykłego wpisu odnotowującego ich imiona i nazwiska.

Awatar użytkownika
Maciej Róg
Imię i nazwisko: Maciej Róg
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: rodzina Kazimierza Roga i Grażyny Kalinowskiej
JSFamilia: jestem szczęśliwym użytkownikiem skryptu genealogicznego JSFamilia
nk.pl: http://nasza-klasa.pl/profile/160761
Kontakt:

Post autor: Maciej Róg » czwartek, 12 lutego 2009, 19:30

Zrobione, dodałem do osób nowe trzy właściwości: rodzice chrzestni, ojciec chrzestny i matka chrzestna (można wpisać rodziców razem lub osobno, według wyboru). Właściwości są po "przezwisku-pseudonimie". Samo zdarzenie Chrztu Świętego pozostało, więc skrypt nie będzie sprawdzał wzajemnej zgodności tych właściwości. Oczywiście, wszystko będzie dostępne dopiero jak zamieszczę wersję do ściągnięcia na stronie (być może dzisiaj w nocy).
Grzegorz Kociubowski pisze:W 70 % przypadków rodzice chrzestni dziecka są zupełnie nie związani z rodziną
Ale z tym to bym polemizował... Zależy od okresu i regionu oraz jak dalekiego stopnia pokrewieństwa oczekujemy. U mnie (tarnobrzeskie) chrzestnymi byli krewni lub sąsiedzi, ale w niektórych przypadkach mam potwierdzenie, że sąsiedzi też byli związani z rodziną (zimne powinowactwo).
Maciej Róg
www.mrog.org

Awatar użytkownika
Greg40
Imię i nazwisko: Grzegorz Kociubowski
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: nie jestem potomkiem żadnego z waszych przodków
Kontakt:

Świadkowie ślubu

Post autor: Greg40 » sobota, 7 marca 2009, 12:53

Jeszcze jakby zrobić taki myk ze świadkami ślubu, jaki zrobiłeś z rodzicami chrzestnymi.Oni również w większości u mnie nie są związani z rodziną.
Ostatnio zmieniony sobota, 14 marca 2009, 20:08 przez Maciej Róg, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Sugestia została spełniona od wersji v. 2.6.92 b. 20090314
Grzegorz Kociubowski

Awatar użytkownika
Maciej Róg
Imię i nazwisko: Maciej Róg
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: rodzina Kazimierza Roga i Grażyny Kalinowskiej
nk.pl: http://nasza-klasa.pl/profile/160761
Kontakt:

Re: Świadkowie ślubu

Post autor: Maciej Róg » sobota, 14 marca 2009, 20:15

Sugestia została spełniona od wersji v. 2.6.92 b. 20090314.

Dla uproszczenia dodałem również właściwość „miejsce zamieszkania” i „adres” do osób, ale zmniejsza to funkcjonalność przeglądarki miejsc. Dla wyjaśnienia: stworzenie nowego zdarzenia (zamieszkiwanie) i przypisanie rekordów (mieszkańca, miejsca) spowoduje wyświetlenie tego zdarzenia zarówno u osoby jak i dla miejsca. W przeciwnym razie, jeśli zamiast zdarzenia wybierzesz prostszą właściwość osoby „zamieszkiwanie”, rekordy nie zostaną powiązane ze sobą, nie zadziałają np. Mapy KML (w najlepszym przypadku możesz wstawić @:ID@@link@ i pojawi się on tylko na liście rekordów linkujących).
Maciej Róg
www.mrog.org

ODPOWIEDZ