Uwagi do wersji 2.8

Awatar użytkownika
Greg40
Imię i nazwisko: Grzegorz Kociubowski
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: nie jestem potomkiem żadnego z waszych przodków
JSFamilia: jestem szczęśliwym użytkownikiem skryptu genealogicznego JSFamilia
Kontakt:

Uwagi do wersji 2.8

Post autor: Greg40 » niedziela, 22 marca 2009, 15:33

Witam. Ostatnio nie nadążałem z podmianami coraz to nowszych wersji :lol: . Zainstalowana wersja 2.8.01. Mam takie uwagi:
1.Wprowadzenie możliwości włączenia/wyłączenia wyświetlania ilości dzieci, wnuków,prawnuków....itd. w przeglądarce osób.
Zamierzam umieścić na serwerze wygenerowaną stronę WWW i dopóki nie zakończę badań (a na to i życia może zbraknąć :D ) takie dane będą zafałszowane.No, ideałem by było włączenie/wyłączenie takiej opcji dla każdej osoby, a nie globalnie.
2.Bardziej elegancko i czytelnie wyglądało by wyświetlenie danych j.w w stylu 5xpradziadek a nie pra-pra-pra-pra-pradziadek.
3.Umieszczenie danych j.w w ramce , lub w innym miejscu zwiększając w ten sposób przejrzystość wyświetlanej strony w przeglądarce osób
4.Z chęcią wpłaciłbym darowiznę na rozwój skryptu, ale Paypal obsługuje tylko niektóre rodzaje kart. Może warto pomyśleć nad inną równoległą formą wpłaty.

Teraz troszkę bardziej prywatnie:
1. Nie mogę dojść dlaczego u mnie w pobliskie/najdalsze wyświetla się jak na obrazku http://picasaweb.google.pl/lh/photo/Dpa ... directlink z odstępami między wyrazami. Dotyczyło to również wcześniejszych wersji.
2.Potrzebuję podpowiedzi jak zmienić kolor ramki, wyświetlającej się w przeglądarce osób po wprowadzeniu danych w edytorze osób/właściwości (zawód,pochodzenie itd).Przy tle w kolorze szarym jest ona zupełnie nie widoczna.
Grzegorz Kociubowski

Awatar użytkownika
Maciej Róg
Imię i nazwisko: Maciej Róg
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: rodzina Kazimierza Roga i Grażyny Kalinowskiej
nk.pl: http://nasza-klasa.pl/profile/160761
Kontakt:

Re: Uwagi i propozycje?

Post autor: Maciej Róg » poniedziałek, 30 marca 2009, 00:05

Greg40 pisze:Ostatnio nie nadążałem z podmianami coraz to nowszych wersji :lol: . Zainstalowana wersja 2.8.01.
Nie wiem czy jest to w ogóle możliwe ;-) bowiem jest już kolejna wersja 2.8.10.

Greg40 pisze:1.Wprowadzenie możliwości włączenia/wyłączenia wyświetlania ilości dzieci, wnuków,prawnuków....itd. w przeglądarce osób.
Zamierzam umieścić na serwerze wygenerowaną stronę WWW i dopóki nie zakończę badań (a na to i życia może zbraknąć :D ) takie dane będą zafałszowane.No, ideałem by było włączenie/wyłączenie takiej opcji dla każdej osoby, a nie globalnie.
2.Bardziej elegancko i czytelnie wyglądało by wyświetlenie danych j.w w stylu 5xpradziadek a nie pra-pra-pra-pra-pradziadek.
3.Umieszczenie danych j.w w ramce , lub w innym miejscu zwiększając w ten sposób przejrzystość wyświetlanej strony w przeglądarce osób
Wszystko zamieściłem jako notatkę, którą poprzedziłem słowami (...posiada...) „co najmniej” (...prawnuków...), dodałem informację o dacie „obliczenia i stan wiedzy na dzień...”. Wreszcie, we wszystkich odpowiednich miejscach w skrypcie wyświetla się napis typu „pra×4dziadek” (zamiast pra-pra-pra-pradziadek). Wszystkie notatki można włączyć lub wyłączyć, tej jednak nie można usunąć, aczkolwiek wydaje mi się, że jeśli jest uzupełniona powyższymi informacjami uzupełniającymi, nie powinno być przekłamań.

Greg40 pisze:Nie mogę dojść dlaczego u mnie w pobliskie/najdalsze wyświetla się jak na obrazku http://picasaweb.google.pl/lh/photo/Dpa ... directlink z odstępami między wyrazami. Dotyczyło to również wcześniejszych wersji.
Miałeś bardzo długą (w sensie: w tym miejscu bardzo długą) nazwę niektórych rekordów (Bazylika..., Cmentarz..., Kościół...), która miała się zmieścić w jednej linijce.

Miałem to poprawić, ale już widzę, że tego nie zrobiłem. Poprawię to w kolejnej wersji. Jeśli to pilne, w pliku JSFamilia/pages/record-view/record-view.css znajdź ciąg znaków ".nearbyCoordinates" (klasę nearbyCoordinates) i tam zastąp "justify" przez "left".

Greg40 pisze:Potrzebuję podpowiedzi jak zmienić kolor ramki, wyświetlającej się w przeglądarce osób po wprowadzeniu danych w edytorze osób/właściwości (zawód,pochodzenie itd).Przy tle w kolorze szarym jest ona zupełnie nie widoczna.
W pliku jak wyżej są klasy "table.attributes" oraz "table.attributes td", w nich styl "border: ....... silver;", z którego "silver" zamień na "black". Tego nie będę podmieniał dla wszystkich, gdyż jeśli tło nie jest szare to wydaje mi się lepsze słabsze obramowanie.

Greg40 pisze:Z chęcią wpłaciłbym darowiznę na rozwój skryptu, ale Paypal obsługuje tylko niektóre rodzaje kart. Może warto pomyśleć nad inną równoległą formą wpłaty.
Zastanowię się i niebawem podejmę jakieś działania.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do ściągnięcia najnowszej wersji skryptu, jak zawsze:
http://jsfamilia.mrog.org/
Maciej Róg
www.mrog.org

Awatar użytkownika
Greg40
Imię i nazwisko: Grzegorz Kociubowski
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: nie jestem potomkiem żadnego z waszych przodków
Kontakt:

Re: Uwagi do wersji 2.8

Post autor: Greg40 » czwartek, 2 kwietnia 2009, 15:48

Dziękuję za podpowiedzi. Zmieniłem na "darkgray" i jest ok. Poza tym jak na razie wersja 2.8.10 jest bez uwag z mojej strony, no może poza oczekującym wątkiem w "uwagach i propozycjach do skryptu"
Pozdrawiam
Grzegorz Kociubowski

Zablokowany