Aktywna zawartość ActiveX

Awatar użytkownika
Maciej Róg
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 19 kwietnia 2007, 23:33
Imię i nazwisko: Maciej Róg
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: rodzina Kazimierza Roga i Grażyny Kalinowskiej
JSFamilia: jestem szczęśliwym użytkownikiem skryptu genealogicznego JSFamilia
nk.pl: http://nasza-klasa.pl/profile/160761
Lokalizacja: Brzeg, Polska
Kontakt:

Aktywna zawartość ActiveX

Post autor: Maciej Róg » czwartek, 11 czerwca 2009, 16:48

Przeglądarka internetowa „Internet Explorer” począwszy od systemu operacyjnego Microsoft Windows XP SP2 (z zainstalowaną łatką Service Pack 2), przez Vistę na wersji Seven skończywszy, blokuje wszelką „aktywną zawartość” i „skrypty i formanty ActiveX” uruchomioną offline z lokalnego dysku twardego, przez które w tym przypadku należy rozumieć również skrypty JavaScript (*.js).
activex.jpg
Dotyczy to również JSFamilii offline. Aby uruchomić skrypt, należy każdorazowo zezwalać na aktywną zawartość (poprzez pokazujący się komunikat).

Dla niektórych może być to uciążliwe, gdyż każde nowo otwarte okno JSFamilii wymaga takiego zezwolenia. Jeśli komuś to przeszkadza, można wyłączyć blokowanie aktywnej zawartości. W menu przeglądarki „Narzędzia” wybieramy polecenie „Opcje internetowe...”, następnie w otwartym okienku przechodzimy do zakładki „Zaawansowane”. Przewijamy listę na sam dół i zaznaczamy opcję „Zezwalaj zawartości aktywnej na działanie w plikach na moim komputerze” (jeśli korzystamy z wersji na CD lub DVD — zaznaczamy osobną opcję „Zezwalaj zawartości aktywnej z dysków CD na działanie w plikach na moim komputerze”). Po zatwierdzeniu wszystkich komunikatów należy zamknąć Internet Explorer i następnie uruchomić go ponownie.

Powyższe blokowanie jest odgórnie narzucone przez firmę Microsoft, ma to na celu ochronę użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem. Takiego blokowania nie ma w innych przeglądarkach internetowych, np. w polecanej przeze mnie Mozilli Firefox.
Maciej Róg
www.mrog.org