Edytor zdarzeń: miejsce zamieszkania

Awatar użytkownika
Greg40
Imię i nazwisko: Grzegorz Kociubowski
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: nie jestem potomkiem żadnego z waszych przodków
JSFamilia: jestem szczęśliwym użytkownikiem skryptu genealogicznego JSFamilia
Kontakt:

Edytor zdarzeń: miejsce zamieszkania

Post autor: Greg40 » czwartek, 30 lipca 2009, 19:51

Maćku bardzo proszę implementację pokazywania miejsca zamieszkania tylko po wprowadzeniu formatu "ostatnio lub obecnie".
Nie zawsze znam podczas wprowadzania rekordów aktualne miejsce zamieszkania, więc wprowadzam ostatnie mi znane bez nadania formatu. Po jakimś czasie jeśli uda mi się ustalić uzupełniam wpisy o aktualne miejsca zamieszkiwania.
Skrypt wyświetla dane w ten sposób (wg kolejności wpisów)
1. miejsce zamieszkania bez formatu -> miejsce zamieszkania z formatem "ostatnio lub obecnie" = pokazuje bez formatu lub nic nie pokazuje
2.miejsce zamieszkania z formatem "ostatnio lub obecnie" -> miejsce zamieszkania bez formatu = pokazuje z formatem

Jak widać kolejność wpisów decyduje o poprawności wyświetlania . Pkt 1 z błędem chociaż rekordy wprowadzano prawidłowo.
Można wprowadzić dodatkowo pokazywanie miejsca zamieszkania w formie "ostatnie miejsce zamieszkania <miejsce>", oraz dodatkowo "poprzednie miejsce zamieszkania<miejsce>" o ile wprowadzono jakieś daty, lub jeśli będzie istniała możliwość wymuszenia kolejności.

Pozdrawiam Grzegorz
Grzegorz Kociubowski

Awatar użytkownika
Maciej Róg
Imię i nazwisko: Maciej Róg
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: rodzina Kazimierza Roga i Grażyny Kalinowskiej
nk.pl: http://nasza-klasa.pl/profile/160761
Kontakt:

Re: Edytor zdarzeń: miejsce zamieszkania

Post autor: Maciej Róg » niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:58

Prawidłowo ustaliłeś kolejność w jaki sposób skrypt ustala zamieszkanie :-)

Opisując to nieco technicznych językiem... W wersjach 2.9 ÷ 2.9.14 skrypt jako główne zamieszkanie pokazywał pierwsze wystąpienie w pliku z danymi zdarzenia „zamieszkiwanie” danej osoby, które jako datę miało wpisane w edytorze „ostatnio lub obecnie” (co pokazywało się w przeglądarce jako „ostatnio” lub „do śmierci”). Jeżeli nie było żadnego takiego zdarzenia z taką datą, skrypt wybierał dopuszczał przypisanie innego zdarzenia „zamieszkiwanie”, ale pod warunkiem, że nie było więcej takich zdarzeń dla tej samej osoby. Dlatego też jeśli w pliku z danymi jest kilka czyichś „zamieszkiwań ostatnio lub obecnie”, to wybierane jest tylko najstarsze (pierwsze) wpisane do bazy danych, gdyż kolejne są nieprawidłowe. Z kolei z braku takich dat jeśli było kilka czyichś zamieszkiwań, ale bez daty „ostatnio lub obecnie”, to skrypt nie przyjmował żadnego z nich, gdyż wszystkie mogłyby być prawidłowe.

Na Twoją prośbę ;-) od wersji 2.9.15 przywrócę poprzednią regułę, zgodnie z którą jako główne miejsce zamieszkania przyjmuje się pierwsze wystąpienie w pliku z danymi zdarzenia „zamieszkiwanie”, ale wyłącznie takie, które jako datę ma wpisaną „ostatnio lub obecnie”.

Moja zmiana wynikała z tego, że dużo osób importuje GEDCOM, gdzie nie ma takiej daty jak „ostatnio/obecnie/do śmierci”.
Maciej Róg
www.mrog.org

Awatar użytkownika
Greg40
Imię i nazwisko: Grzegorz Kociubowski
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: nie jestem potomkiem żadnego z waszych przodków
Kontakt:

Re: Edytor zdarzeń: miejsce zamieszkania

Post autor: Greg40 » niedziela, 9 sierpnia 2009, 14:38

To były wersje 2.9.11 - 2.9.14 :shock: ? Przegapiłem :lol: ?
A po za tym dzięki.

Nie ma takiej aplikacji która potrafiłaby w sposób idealny zapisać lub zaimportować format GEDCOM, także mała strata.
Grzegorz Kociubowski

Awatar użytkownika
Maciej Róg
Imię i nazwisko: Maciej Róg
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: rodzina Kazimierza Roga i Grażyny Kalinowskiej
nk.pl: http://nasza-klasa.pl/profile/160761
Kontakt:

Post autor: Maciej Róg » niedziela, 9 sierpnia 2009, 18:57

Nie były upubliczniane, a zapowiada się, że 15-tka też nie będzie publiczna, do skryptu wrócę na koniec dnia, wtedy zobaczę... :-)
Maciej Róg
www.mrog.org

ODPOWIEDZ