Zmiana znaków

Awatar użytkownika
Greg40
Imię i nazwisko: Grzegorz Kociubowski
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: nie jestem potomkiem żadnego z waszych przodków
JSFamilia: jestem szczęśliwym użytkownikiem skryptu genealogicznego JSFamilia
Kontakt:

Zmiana znaków

Post autor: Greg40 » niedziela, 24 stycznia 2010, 13:52

Chyba należało by zmienić te znaki kodowe na inne bo wychodzą krzaczki :
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/hmn ... directlink
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/ntN ... directlink

Miałem nadzieję, że w najnowszej wersji uda się wyeliminować błąd powodujący w zestawieniach dla poszczególnych rodów:
1.Instytucje - nie pokazuje żadnych rekordów
2.Zestawienia Album mult. do graficznych map zdjęć - pokazuje tylko niewielką rekordów.
A może jest to tylko błąd u mnie ?
Jak zwykle pozdrowienia
Grzegorz Kociubowski

Awatar użytkownika
Maciej Róg
Imię i nazwisko: Maciej Róg
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: rodzina Kazimierza Roga i Grażyny Kalinowskiej
JSFamilia: jestem szczęśliwym użytkownikiem skryptu genealogicznego JSFamilia
nk.pl: http://nasza-klasa.pl/profile/160761
Kontakt:

Re: Zmiana znaków

Post autor: Maciej Róg » środa, 27 stycznia 2010, 21:13

Greg40 pisze:Chyba należało by zmienić te znaki kodowe na inne bo wychodzą krzaczki :
Obrazek
Obrazek
Już usunąłem. U mnie (Firefox/Vista) problemów nie było. Dzięki.

Jeśli zaś chodzi o dwa pozostałe błędy, to ostatnio wygenerowałem dwie moje witryny i nie było z tym żadnych problemów.
Greg40 pisze:Miałem nadzieję, że w najnowszej wersji uda się wyeliminować błąd powodujący w zestawieniach dla poszczególnych rodów:
1.Instytucje - nie pokazuje żadnych rekordów
2.Zestawienia Album mult. do graficznych map zdjęć - pokazuje tylko niewielką rekordów.
Dopiero teraz dostrzegłem błąd także u siebie. Wynika z problemów związanych z przypisywaniem nie-osób do rodów. To dość skomplikowany problem, ale chciałbym go rozwiązać jeszcze w tym... roku.

Dwa skrajne przykłady.

Pierwszy: jest notatka (rekord notatki 1) przypisana tylko do miasta Praszka (miejsce 2), które na danym drzewie używane jest tylko raz, a mianowicie do wskazania urzędu stanu cywilnego (instytucja 3), który stworzył (zdarzenie 4) tylko jeden odpis aktu (obiekt 5) urodzenia (zdarzenie 6) danej osoby (zdarzenie 7). Problem jest w tym, że skrypt ma szybko stwierdzić, że notatka 1 należy do rodów osoby 7.

Drugi. Skrypt nie może jednak popełnić takiego błędu, że odpis (zdarzenie 1) źródła (obiekt 2) poczyniony przeze mnie (osoba 3) należy do moich rodów, choć odpis (zdarzenie 1) jest przypisane tylko do narodzin (zdarzenie 4) tylko jednej osoby (osoba 5), która bynajmniej nie należy do tych samych rodów co ja.

Wiem, że da się to napisać, ale nigdy nie miałem czasu siąść do tego głębiej. Za każdym razem wychodzą jakieś uproszczenia.

W Twoim przykładzie instytucje są przypisane do zdarzeń, które są przypisane do obiektów, które są przypisane do osób. Podobnie obiekty z mapami graficznymi są przypisane do miejsc, które przypisane są do zdarzeń, które przypisane są do osób. Najwyraźniej autor skryptu nie pomyślał, by w tym łańcuszku zahaczyć o którąś z tych ścieżek. Może się niebawem zreflektuje, jak znajdzie czas.
Greg40 pisze:A może jest to tylko błąd u mnie ?
Jak widzisz nie tylko u Ciebie :-(

Pozdrawiam serdecznie :-)
Maciej Róg
www.mrog.org

ODPOWIEDZ