brak otwarcia

pietrus

brak otwarcia

Post autor: pietrus » poniedziałek, 3 maja 2010, 14:39

otworzyłem jsfamilia k-meleonem [w operze za duzo komplikacji] zaimportowalem plik ged i zapisalem js i otrzymuje komunukat;
Nie załadował się plik z danymi genealogicznymi
Nie załadował się plik z danymi genealogicznymi file:///E:/archiwum moje/!rod/JSFamilia/pio.jsf, które są potrzebne do wyświetlenia podstrony „Przeglądarka rodzin”. Przyczyną może być: + otwarcie pliku utworzonego poza skryptem JSFamilia (niezawierającego instrukcji JavaScript), + usunięcie wspomnianego pliku, + występujący w nim błąd skryptowy, + usunięcie instrukcji rejestrującej plik . Jeśli chcesz i umiesz, spróbuj naprawić ten błąd, a następnie odśwież okno, aby ponownie załadować plik. Możesz też otworzyć inny plik z danymi lub zamknąć ten plik. Pamiętaj, że plik z danymi musi być stworzony niniejszym skryptem. Inne rodzaje plików (np. GEDCOM, CVS) możesz importować do skryptu. Tworzeniem natywnego pliku, jak również importowaniem innych rodzajów plików, zajmują się różne podstrony skryptu, do których możesz przejść z podstrony „Centrum nawigacyjne”.

nie wiem co robić, gdyz wystepuje to za kazdym razem

Awatar użytkownika
Maciej Róg
Imię i nazwisko: Maciej Róg
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: rodzina Kazimierza Roga i Grażyny Kalinowskiej
JSFamilia: jestem szczęśliwym użytkownikiem skryptu genealogicznego JSFamilia
nk.pl: http://nasza-klasa.pl/profile/160761
Kontakt:

Re: brak otwarcia

Post autor: Maciej Róg » poniedziałek, 3 maja 2010, 23:20

Trudno mi stwierdzić co jest przyczyną.

Czy na pewno istnieje prawidłowy plik z danymi (nie-GEDCOM) pod adresem "file:///E:/archiwum moje/!rod/JSFamilia/pio.jsf"?

Być może k-meleon nie potrafi prawidłowo przekazać adresu URL, który zawiera spacje ("archiwum moje") i znaki niealfanumeryczne ("!rod"). Parę lat temu taki sam problem miała także Mozilla Firebird i MS Internet Explorer 5.0. Takiego problemu nie mają już Mozilla Firefox 3.6, którą polecam sprawdzić.

Czekam na rezultaty pracy w Firefoksie albo dalsze informacje.
Pozdrawiam,
MR
Maciej Róg
www.mrog.org

Awatar użytkownika
Greg40
Imię i nazwisko: Grzegorz Kociubowski
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: nie jestem potomkiem żadnego z waszych przodków
Kontakt:

Post autor: Greg40 » wtorek, 4 maja 2010, 18:42

Jaka wersja K-Meleona i systemu? Jeśli 1.5.4 to została zbudowana na silniku Gecko 1.8 czyli można rzec jest odpowiednikiem Firefoksa w wersji 2. Mogą więc wystąpić problemy z użytkowaniem skryptu jsfamilia pisanego i optymizowanego (jak mi się wydaje) pod wersję Firefoksa od 3.6 wzwyż.
Ma początek należy zastosować się do rady Macieja :
Być może k-meleon nie potrafi prawidłowo przekazać adresu URL, który zawiera spacje ("archiwum moje") i znaki niealfanumeryczne ("!rod").
oraz od siebie - nie używać w nazwach folderów i plików polskich znaków diaktrycznych.

Pozdrawiam
Grzegorz Kociubowski

Awatar użytkownika
Greg40
Imię i nazwisko: Grzegorz Kociubowski
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: nie jestem potomkiem żadnego z waszych przodków
Kontakt:

Post autor: Greg40 » wtorek, 4 maja 2010, 18:57

Dopiero teraz zauważyłem. Wydaje mi się że kolega Petrus źle nadał rozszerzenie pliku. Ma "pio.jsf" a powinno być "pio.js"
Czyż nie mam racji ?
Grzegorz Kociubowski

Awatar użytkownika
Maciej Róg
Imię i nazwisko: Maciej Róg
Pokrewieństwo z naszą Rodziną: rodzina Kazimierza Roga i Grażyny Kalinowskiej
nk.pl: http://nasza-klasa.pl/profile/160761
Kontakt:

Post autor: Maciej Róg » wtorek, 4 maja 2010, 20:39

Greg,

Owszem, co do zasady JavaScript powinny mieć rozszerzenie *.js, ale jego zmiana nie powinna dawać takiego efektu, tzn. plik powinno nadal dać się wybrać i otworzyć. Spróbuj sam, nadając plikowi rozszerzenie np. EXE. Owszem, jako aplikacja to nie zadziała, ale w JSFamilii da się to otworzyć, przynajmniej kiedyś przeglądarka nie miała zastrzeżeń. Oczywiście, podstawowym założeniem jest, że jakkolwiek nie nazwany plik ma określoną treść — jest prawidłowym plikiem z danymi. Trudno mi domyśleć się, czy jest tam jakiś błąd skryptowy (wówczas byłby trochę inny komunikat), czy zabrakło instrukcji rejestrujących plik, czy jeszcze inna przyczyna. Stąd sugestia o Firefoksie.

Czekamy na rozwój wydarzeń :)

[dodano]
Jeszcze jedno. Plik faktycznie zapisany musi mieć taką samą nazwę i rozszerzenie jak plik otwierany, tzn. nie może być tak, że zapisałeś *.JS a otwierasz *.JSF, ani też tak, że zapisałeś *.JSF, a otwierasz *.JS (może k-meleon umożliwia wpisywanie ręczne ścieżki i zrobiłeś literówkę przy zapisie/otwarciu). Podsumowując, zapisany i otwierany plik (ścieżka z nazwą i rozszerzeniem) musi być jednakowa co do każdego pojedynczego znaku. To chyba oczywiste :)
Maciej Róg
www.mrog.org

ODPOWIEDZ